Відбувся вебінар для студентів освітньо-професійної програми «Економічна безпека та фінансові розслідування» групи ПДЕБ-21 на тему: «Фінансові піраміди як один із видів фінансових шахрайств та способи протидії їм»

25.11.2020 року за ініціативи викладачів кафедри КППЕБПД юридичного факультету ЗУНУ, к.е.н. Білоус І.І. та к.е.н., доцента Фаріон-Мельник А.І.  відбувся вебінар для студентів освітньо-професійної програми «Економічна безпека та фінансові розслідування» групи ПДЕБ-21 на тему: «Фінансові піраміди як один із видів фінансових шахрайств та способи протидії їм» в рамках вивчення дисципліни «Протидія фінансових шахрайств» за участю д.е.н., доцента кафедри фінансів ім.. С.І. Юрія, одного з розробників та авторів серії книг та ігор з фінансової грамотності Письменного Віталія Валерійовича.

Спікер заходу Віталій Письменний у своєму виступі розповів історію створення та розвитку фінансових пірамід, особливості їх функціонування, основні способи реалізації злочинних намірів організаторів фінансових пірамід,  а також презентував одну із своїх фінансових ігор, ціллю якої є показати, як працює фінансова піраміда.

Доценти кафедри КППЕБПД Білоус Ірина та Фаріон-Мельник Антоніна наголосили, що саме низька фінансова грамотність населення створює добрий грунт для зростання фінансових шахрайств в Україні. Найбільш масові – це так звані фінансові піраміди. Незважаючи на те, що вже неодноразово тисячі людей потрапляли в їх мережі, вони залишаються популярним видом шахрайств і надалі. А також обговорили з учасниками заходу способи захисту від шахрайств у формі фінансових пірамід.

Модератор заходу в.о. завідувача кафедри КППЕБПД, д.е.н., професор кафедри Олександра Богданівна Васильчишин подякувала за таку актуальну та цікаву тематику заходу, адже через низьку фінансову грамотність українці продовжують ставати жертвами фінансових шахрайств, зокрема фінансових пірамід, які досить майстерно маскуються під легальних гравців фінансового ринку.