Онлайн-вебінар на тему: Створення університетської системи забезпечення академічної доброчесності. Дослідницька доброчесність: Praemonitus praemunitus

18 лютого 2021 р. доцент кафедри кримінального права та процесу і правоохоронної діяльності юридичного факультету ЗУНУ  Фаріон-Мельник Антоніна Іванівна провела онлайн-вебінар для професорсько-викладацького складу кафедри на тему: Створення університетської системи забезпечення академічної доброчесності. Дослідницька доброчесність:  Praemonitus praemunitus. Протягом вебінару були розглянути такі питання:

• Прояви дослідницької доброчесності : хто попереджений, той озброєний.
  • «Хижацькі видавництва та конференції: зміст неважливий, тільки плати.
  • Плагіат та його похідні: чому відсотки нічого не означають.
  • Використання національного репозитарію як бази для забезпечення достовірності перевірки на академічний плагіат.

Під час вебінару були використані матеріали  виступів                Артема Артюхова — кандидата технічних наук, доцента, старшого наукового дослідника, Члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, члена робочої групи “Research Integrity” (EURODOC), керівника групи сприяння академічній доброчесності СумДУ; Юрія Волка — кандидата фізико-математичних наук, керівника лабораторії дослідження академічної доброчесності СумДУ, заступника керівника групи сприяння академічній доброчесності СумДУ, які були представлені під час реалізації теоретичної частини курсу підвищення кваліфікації 8 лютого 2021 року (смт. Славське).  Вебінар був проведений в рамках реалізації практичної складової курсу підвищення кваліфікації «Акредитація освітніх програм третього рівня вищої освіти. Дослідницька доброчесність». Організаторами курсу підвищення кваліфікації виступили: Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, ГО «Інноваційний Університет» та Благодійний фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».