Серед нововведень для вступників цього року ми запровадили мотиваційний лист. Саме він надасть можливість університетам обирати кращих студентів, а самим абітурієнтам думати, навіщо їм той чи інший заклад освіти.
Ми вирішили зробити короткі рекомендації нашим абітурієнтам, як правильно написати мотиваційний лист при вступі до ЗВО.
Для кожної освітньої програми, ви маєте написати окремий мотиваційний лист.
Обсяг такого документу не варто робити більше, ніж 1 сторінка А4.
Мета мотиваційного листа – підкреслити ваші переваги, виділити серед інших абітурієнтів, показати мотивацію та обґрунтувати бажання вчитись на омріяній освітній програмі.
Інколи самому важко визначити свої сильні сторони, переваги, здібності. Попросіть батьків, друзів, рідних назвати 3-5 рис характеру, здібностей, навичок, які вони відмічають в вас як позитивні. Ця інформація допоможе вам описати у мотиваційному листі ваші позитивні особисті якості та здібності.
Виділити вас серед інших кандидатів допоможуть ваші здобутки під час навчання (перемоги у предметних олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях , тощо).
Ознайомтеся з сайтом обраного університету, кафедри, сторінками у фейсбуці та інстаграмі, адже це дасть можливість відповісти на питання, чому ви тут хочете навчатися.
Зробіть проєкт листа. Це важливо. У деяких випадках потрібно 3–4 чернетки, щоб написати мотиваційний лист. У кожному проєкті слід почати із запису основних ідей і роботи над окремими розділами.
Перечитайте лист і перевірте, що ви відповіли на всі важливі запитання. Хто ви та для чого звертаєтесь? Як ви дізналися про університет / факультет / спеціальність? Чому ви хочете навчатися в університеті / на факультеті /на спеціальності? Що робить вас найкращим кандидатом, якого можна прийняти? Підсумуйте, яка саме кваліфікація, життєвий досвід, досвід роботи та особисті якості підготували вас до навчання в університеті.
Переконайтеся, що ваш лист поміщається на одну сторінку, написаний правильним шрифтом і ви перевірили правопис та граматику. Дайте його прочитати декільком людям для ознайомлення й коментарів.
Пам’ятайте: зміст повинен бути лаконічним; чітка структура; бажано розбивати текст на абзаци, кожен з яких має містити певну концепцію; лист не повинен мати емоційного відтінку; простота у викладі; неприпустима наявність орфографічних і стилістичних помилок.