Відгуки студентів про стажування від юридичного факультету ЗУНУ

25.10.2022

На 2 курсі в жовтні 2021 року мені випала можливість пройти стажування у адвоката Андрія Яворського. Під час стажування я вперше побачила, як працюють справжні професіонали. Андрій Васильович приділяв мені багато часу, розповідав про роботу адвоката, відповідав на мої запитання, надавав можливість ознайомитись та опрацювати процесуальні документів. Також мені випала нагода побувати в судових засіданнях.  

У лютому 2022 року я знову проходила стажування в адвокатурі, адже вона мені припала до душі, - у Віталія Горби. Це стажування дало мені чудову можливість закріпити вже набуті знання на практиці.

Під час стажувань я отримала змогу ознайомитись із цивільними справами, прийняти безпосередню участь у їх вирішені. Також, я складала процесуальні документи, відвідувала судові засідання, що справило на мене сильне враження, адже випала нагода спостерігати за роботою адвокатів, прокурорів та суддів.

Мені дуже сподобалось проходити стажування і адвокатури. Це неймовірний досвід та можливість отримати додаткові знання, вміння та навички за межами освітнього процесу.

Анастасія Сохацька, ПР-31

Я мала можливість пройти стажування в Тернопільській окружній прокуратурі Тернопільської області у лютому 2022 року.

Перш за все, хотіла б зауважити, що це, насправді, дуже класна можливість для студентів - спробувати себе у різних напрямках, здобути цінний досвід та незабутні емоції. 

Під час стажування я отримала нові знання про функціонування прокуратури та її структуру, мала можливість бути присутньою при розгляді справ за участю прокурора, навчилася складати типові документи. 

Водночас, що не менш важливо та цікаво, мала змогу послухати про основні особливості роботи прокурорів, їх досвід та шлях у цій професії.

Дякую за можливість, неоціненний досвід та за незабутні емоції.

Оля Ковальчук, МП-41

На 2-му курсі осінню 2021 року я мав нагоду пройти стажування у Тернопільському міськрайонному судді.

Під час проходження практики, ознайомився із діяльністю судових органів України, компетенцією судів першої інстанції та особливостями цивільного судочинства. Навчився складати типові судові документи, оформлення яких належить до повноважень секретаря судового засідання. Зрозумів специфіку цивільних позовів, застосовував теоретичні знання на практиці, що є доволі важливим для мене - як для майбутнього юриста. Усвідомив певні складні та суперечливі моменти у роботі адвокатів та суддів, що дозволило мені пізніше -  під час навчання відтворити це у процесі судового засідання.

Стажування - є невід’ємною частиною професійного зростання кожного студента-правника, оскільки теорія, що вивчається в університеті потребує конкретного застосування на практиці. 

Упевнений, усі набуті навички та здобуті знання під час стажування додадуть мені як впевненості, так і мотивації у подальшому навчанні та зростанні в якості фахівця.

Роман Томків, ПР-34

Я проходив стажування двічі. Причому у двох протилежних структурах: прокуратурі та адвокатурі. Це було дуже класно, адже я мав змогу слідкувати за роботою двох сторін опонентів. Залишився лише суд)

У окружній прокуратурі я був закріплений за прокурорами, що здебільшого займалися розслідуванням у справах, що стосуються земельних відносин та відносин у сфері прирокористування. Чесно, ніколи не думав, що провадження у таких справах є цікавим, адже перше, що приходить на думку після того як почув слово прокуратура, це вбивства, пограбування або корупція, а не держгеокадастр та реєстратор, але кримінальний світ набагато ширший ніж здається на перший погляд.

Після того як я пройшов практику у прокуратурі на другому курсі, для мене не складало сильних проблем вивчати кримінальний процес на третьому, бо багато з того про що зазначав кодекс, я уже або бачив, або мав нагоду працювати.

На третьому курсі, під час зимових канікул я проходив стажування у юридичній фірмі “Константа Юргруп”. Найцікавіше мені було побачити, як функціонує юридична фірма зсередини, і як виглядає звичайний день адвоката. Здебільшого я займався порівнянням майбутніх змін законодавства для клієнтів фірми, складав протокол розбіжностей та пробував написати свій відзив на позов.

В цілому стажування - це дуже прикольно, адже ти не просто в теорії можеш побачити як працює адвокатура чи прокуратура, а ще й спробувати себе в їхній ролі і зрозуміти чи це дійсно твоє, або ні.

Онищук Ілля, ПР-42

No items found.